YouRway
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata


Triunghi amoros (yaoi, yuri, comedy, drama, romance) All inclusive by Destructive Candy X Okami

In jos

Triunghi amoros (yaoi, yuri, comedy, drama, romance) All inclusive by Destructive Candy X Okami  Empty Triunghi amoros (yaoi, yuri, comedy, drama, romance) All inclusive by Destructive Candy X Okami

Mesaj  Okami Dum Feb 20, 2011 11:26 pm

Deci am facut in fic impreuna cu Shiha, Destrucitve Candy, e si yaoi si yuri, si comedie, drama, romance, de toate. Speram sa va placa..
So cap.1
Soarele intra cu greu prin perdeaua rosiatica de la geamul camerei mele.Stateam cu chitara in brate de ceva vreme.Nu cantam,nu aveam idei.Priveam masuta din fata mea.Iau de pe ea un caiet cu cantecele compuse de mine.Le privesc si arunc caietul inapoi pe masa.Niciunul nu parea destul de bun.Ma intind pe pat punandu-mi mainile pe fata.Casc,iar apoi imi privesc camera. O camera decorata cu bun gust.Mobilierul scump stralucea in razele soarelui. Usa se deschide,facandu-ma sa tresar. Un om nu prea batran a intrat cu un zambet tamp pe usa.
-Tatal dumneavoastra va roaga sa coborati.
Apoi iese subtil din camera.Ma ridic in sezut.Privesc alene din nou in jurul meu, dar intr-un sfarsit ma hotarasc sa ma misc din patul in care statusem toata ziua.Pasesc usor pe covoarele scumpe si ma indrept spre dresing de unde iau un costum negru, cu o camasa alba si papion.Iau si un prosop iar apoi le impachetez. Intru in baie.Imi arunc pijamaua, iar apoi intru sub apa calda.In cateva minute eram gata.Imi iau si niste pantofi negri,nu inainte sa ii sterg. Cobor plictisit scariile din lemn acoperite cu covor rosu, care parca nu se mai terminau, nu-i de mirare din moment ce camera mea era la etajul trei. Ajung in final in livingul de la etajul unu. O incapere mare, dubla decat camera mea, o camera decorata in stil colonial, asa cum ii place tatalui meu. Nu treceam prea des prin aceasta incapere deoarece camera imi amintea de designul dinaintea erei revolutionare. Cei drept camera avea o finete deosebita, parchetul era dintr-un lemn fin, peretii erau albi, la fel ca restul mobilierului. Tatal meu trona pe o canapea din piele crem, iar langa el erau niste oameni necunoscuti: o femeie blonda si o tanara de vreo 19 ani care ii semana perfect femeii de langa ea, cu parul blond lung, imbracata intr-o rochie sofisticata si un barbat care parea mai invarsta decat tatal meu, cu parul carunt. La vederea mea observ ca toti inclusiv tatal meu se ridica si se indreapta spre masa din living plina de multe feluri de mancare cu specific chinezesc.
- Fiule am sa-ti prezint pe cineva foarte important.
Oftez, imi dau ochii peste cap, dar replic politicos:
- Da tata, pe cine?
- Ea va fi viitoarea ta sotie. Raspunde tata zambind.
- So..sotie? Ma insor? Tata rade zgomotos si ii observ si pe ceilalti oaspeti amuzati
-Da,te insori.
-Bine,dar..
-Chyoko, ea e Kizuna,Kizuna-Chyoko.
Eu ii surad fetei in timp ce dau mana cu ea. Mi se parea ciudat sa cunosc astfel o.. viitoare sotie! Ea ma priveste atent in timp ce se aseaza la masa.Ramasesem inca incremenit langa canapeaua din piele din mijlocul livingului.
Se aude soneria. Majordomul merge sa deschida.Pe usa intra un domn binefacut,tinand la brat o doamna imbracata intr-un costum aparent nu prea confortabil.Ei ne zambesc fals si incep sa chicoteasca.In urma lor intra un baiat cam de 20 de ani cu un aer ignorant.Era imbracat intr-un costum negru,iar parul sau era lasat liber,putin ciufulit.Toti ne ridicam de la masa si ne asezam pe canapea.Servitorul le face invitatilor cate o cafea,apoi o aduce pe o tava.Incerc sa fiu prietenos, si intru in vorba cu baiatul. Un dialog cei drept cat se poate de sec din care aflu ca pe tip il cheama Masaru, are 20 de ani si provine dintr-o familie la fel de instarita ca a mea. Sorbind relaxat din ceasca cu decoratiuni aurii, il aud pe taicamiu spunand ca vrea sa port costumul lui de la nunta, ca un obicei din generatia in generatia, cand aud prostia mai mare decat taicamiu scap ceasca cu cafea direct pe pantalonii brunetului.. Masaru..
- Ooo... oo doamne.. Scuze, scuze... Imi cer eu scuze inrosindu-ma la fata..
- Huh nu-i nimic.. Replica brunetul afisand un zambet fals
- Hai sus, o sa-ti dau ceva cu ce sa te schimbi ..
Kizuna vazand incidentul chicoteste acoperindu-si gentil gura cu mana, Masaru o priveste timp de cateva secunde si ii zambeste seducator apoi ma urmeaza in camera mea.
Intrand in incaperea spatioasa si foarte ordonoata:
- Frumoasa camera.. Afirma Masaru
- Mersi..
Il conduc spre dresing de unde iau un costum negru si o camasa bleu pe care i le inmanez.
- Preferi sa ma schimb aici? Intreaba el sarcastic zambind.
Il indrum spre baie, iar el intra linistit lasandu-ma pe mine sa-l astept afara. Iese dupa cateva minunte si ma priveste seducator.
- Arat bine, aa?
Ii zambesc insa nu ii ofer nici un raspuns, adevarul e ca nu ii statea deloc rau costumul meu.. Masaru se apropie de mine, ma prinde de barbie si ma saruta scurt dar intens, apoi pleaca spre living lasandu-ma intr-un soc profund.. Asta o fi felul lui de a-mi multumi pentru un costum? Oare ma place? .. Incerc sa-mi scot din minte ce s-a intamplat si ma intorc si eu in living
Okami
Okami
Junior

Parere despre forum : coool <3
Mesaje : 42
Data de inscriere : 11/12/2010

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum